Volám sa Kristína a som fyzioterapeut. Som veľmi rada, že som si vybrala práve toto povolanie. 

Možno by ste si povedali, že práca s ľuďmi musí byť veľmi náročná. No ja, našťastie, toto tvrdiť nemôžem. 

Na strednej škole som študovala odbor Zdravotnícky laborant. Netvrdím, že tento odbor nebol zaujímavý, ale nevedela som si predstaviť, že by som bola bez kontaktu s ľuďmi zavretá v laboratóriu. 

Ďalej som študovala v Trenčíne odbor fyzioterapia ako bakalár. Počas štúdia som si prešla rôznymi zdravotníckymi zariadeniami a oddeleniami, kde som si mohla vyskúšať fyzioterapiu v praxi (neurologické, onkologické, detské, oddelenia intenzívnej starostlivosti,…). Nebolo to vždy ľahké ale veľa ma to naučilo nie len do praxe ale aj do života.

Hneď po štúdiu som sa zamestnala v Kúpeľoch v Trenčianskych Tepliciach. Dostala som lepší pohľad na kúpeľnú liečbu  – vodoliečba, skupinové cvičenia vo vode, elektroliečba, pooperačné stavy, magnetoterapia a mnohé iné. Taktiež som sa stretla s mnohými diagnózami. Práca v kúpeľoch ma bavila ale vedela som, že chcem skúsiť niečo nové a niečo z iného pohľadu liečby ľudí. Od malička som chcela pomáhať iným a byť nápomocná. Tak som skúšala ďalej a podarilo sa 🙂

V Rehane som dostala obrovskú šancu ako sa zdokonaliť, naučiť sa veľa nového, absolvovať kurzy, rozvíjať svoju prax a stretnúť skvelých ľudí. Som za to nesmierne vďačná. 

V odbore fyzioterapia sa venujem najmä metodike Ludmily Mojžíšovej, SM systému, ženám po pôrode ale aj mnohému inému. V budúcnosti sa plánujem zamerať viac na tehotné ženy, predpôrodnú prípravu a samozrejme aj popôrodnú fyzioterapiu. 

Bohužiaľ, je doba, kedy má mnoho ľudí problémy s pohybovým aparátom, má bolesti a znepríjemňuje im to život. Snažím sa svojím klientom pomôcť, ako najlepšie viem. Najkrajší pocit mňa, ako fyzioterapeuta je, keď mi klient odchádza spokojný, šťastnejší a bez bolesti. A hlavne, keď sa znovu ku mne vracajú s úsmevom. 🙂